Bender në planet e Arsenalit


 

Mesfushori gjerman, Lars Bender, është objektivi më i ri i skuadrës angleze Arsenal.

Mediat spanjolle dhe ato gjermane kanë shkruar se menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger e dëshiron futbollistin në ‘Emirates Stadium’.

 

Krychowiak pranë Arsenalit?


 

Besohet se transferimi i ardhshëm i Arsenalit mund të jetë mesfushori i Sevillas, Grzegorz Krychowiak.

Topçinjtë kanë qenë shumë të zhurmshëm këtë verë, por me pak efekt, pasi deri më tani kanë transferuar vetëm portierin Peter Cech nga Chelsea.

Fitorja ndaj Juves, Udine hyn në histori


 

Juventusi nuk e ka filluar si duhet sezonin e ri në Serie A. Kampioni në fuqi pësoi humbje nga Udinese para tifozëve të vet.

Kjo nuk është vetëm humbje e tri pikëve për Zonjën e Vjetër, por është edhe humbje e disa rekordeve që kampioni italian i ka ndërtuar gjatë viteve.

Shaqiri premton se do të përmirësohet


 

 

Anësori i ri i Stoke Cityt, shqiptari Xherdan Shaqiri, ka paralajmëruar ekipet e Premier Ligës se ende nuk ka fituar formën e tij më të mirë, pasi debutoi për klubin e ri ndaj Norwich Cityt.

Përfaqësuesi shqiptar i Zvicrës luajti një rol të madh në barazimin e Stoke Cityt, duke asistuar në golin e realizuar nga Mame Biram Diouf.

Usain Bolt mposht Justin Gatlin, fiton titullin


 

 

 

Usain Bolt ka mposhtur Justin Gatlin për një të qindt të sekondës për të ri-fituar titullin e kampionit të Botës në Kampionatin Botëror të Atletikës që po mbahet në Pekin.

Bolt arriti që të shkëlqejë në gjysmëfinale, por arriti që të nxjerrë kohën më të shpejt të tij të këtij sezoni.

Chelsea fiton me vështirësi, Pedro shkëlqen


 

Chelsea ka arritur që ta mposhtë WBA-në me rezultat 3-2 për të realizuar fitoren e parë në sezonin e ri në Ligën Premier.

 Chelsea pas dy dështimeve në dy ndeshjet e para, u kthye fuqishëm, dhe nga minuta e parë luajti edhe transferi i ri, Pedro.

Unitedi rikthen interesimin për yllin e Lazios


 

Manchester Unitedi është duke bërë përpjekjet e fundit që të nënshkruajë me yllin e Lazios, Felipe Anderson.

Djajtë e Kuq më herët kishin bërë një ofertë në vlerë prej 18 milionë funtesh për Anderson, por ajo ishte refuzuar kategorikisht nga ekipi italian.

Ky është Shaqiri i vërtetë, e fillon me asistim te Stoke City (Video)


 

Xherdan Shaqiri e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij te Stoke City.

Ylli kosovar u transferua javë më parë te Stoke City, ndërsa ka startuar në ndeshjen ndaj Norwich.

“Së shpejti Montoya do të cilësohet si blerja më e mirë në Serie A”


 

Interi është vetëm një ditë larg fillimit të sezonit të ri (kundër Atalantas), ndërsa pritet të shihet mbrojtja e re e skuadrës, pasi ajo e vitit të kaluar ishte me plot probleme.

Dyshja në qendër të mbrojtjes me shumë mundësi do të jetë Miranda-Murillo, por për krahët e mbrojtjes ende nuk mund të jepet një hipotezë e qartë, pasi Mancini duhet të zgjedhë në mes të Montoyas, Juan, Santon, Nagatomos dhe D’Ambrosios.

Berisha: Ndaj Leverkusenit do të shihni Lazion e vërtetë


Berisha: Ndaj Leverkusenit do të shihni Lazion e vërtetë

 

Lazio është pranë kualifikimit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve dhe për këtë portieri shqiptar, Etrit Berisha, u shpreh mjaft i bindur se Biancocelesët do ta arrijnë atë.

Në ndeshjen e parë në Itali, Lazio arriti të fitojë me rezultat 1-0 dhe tani do të udhëtojë në Gjermani për ndeshjen kthyese.